Obchod

Pod hradem dobršským

Autoři: Ondřej Fibich a Ivana Řandová
Vydalo v roce 2013 nakladatelství Ondřej Fibich – nakladatelství Hrad Strakonice ve spolupráci se Sdružením pro obnovu Dobrše.

Doporučená cena : 110,- Kč.

Online objednávka zde

Dále lze zakoupit: Strakonice: Antikvariát – Hrad Strakonice, Dobrš: Galerie CoCo, Dobrš čp. 1 – zámek, dům čp. 32 na návsi. Objednávky telefonicky: 777 641 164, e-mailem: sod.dobrs@volny.cz.

pod_hradem_dobrskymBývala pošumavská krajina plná kořenitého vyprávění, zasmušilých vzpomínek i projevů lásky k domovu. Podivuhodní mužové a ženy nám zanechali desítky příběhů o časech, kdy jste mohli za vsí potkat polednici, v lese divého muže a u rybníka hastrmanku. Kdy noční louky ožívaly rejem světélek, ve studánkách bývala voda zázračná a o svatojánské noci jste mohli zbohatnout nebo ztratit život skrze kouzla čarodějnic. Již dávno dovyprávěl z kazatelny páter Ondřej de Waldt své mravoučné historky. Dudák Jan Racocha tu kdysi o černých hodinkách napínal mládež strašidelnými bájemi. Do nebe odešel i Josef Křešnička rozesmávat andělské posluchačstvo. Proto budiž pochváleny ruce, které pečlivě zaznamenaly lidové a historické pověsti z kraje pod hradem dobršským. S dovolením našich předků jsem je sebral a podle své sbírky Prácheňský poklad vypravuji dalším generacím. Ondřej Fibich

Pohádky ze šumavského Podlesí

Autor: Josef Křešnička

Doporučená cena : 250,- Kč.

Online objednávka zde.

Plakát ke knize

Krásný dárek pro malé i velké čtenáře! Kniha obsahuje 15 pohádek s ilustracemi Marcely Vichrové. Samostatnou přílohou jsou omalovánky pro děti.

V PRODEJI NA VYBRANÝCH MÍSTECH:

 

  • Volyně: Knihy – Soňa Zámečníková
  • Informační středisko města Volyně
  • Dobrš: J. Kramlová, č.p.32
  • Praha:  Na Dolinách 8/30, Praha 4 ( Ivo Kraml)
  • Praha: Knihkupectví ACADEMIA – roh Václavského nám. a ul. Vodičkova
  • Kašperské Hory: INFOCENTRUM – Náměstí č. 1 – budova radnice
  • Písek: Knihkupectví a antikvariát „U slona“, Karlova ul.č.3

Objednávky telefonicky: 777 641 164, e-mailem: sod.dobrs@volny.cz.

Online objednávka:

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon (nepovinný údaj)

Vaše adresa

Závazně objednávám kusů knihy Pod hradem dobršským.
Závazně objednávám kusů knihy Pohádky ze šumavského podlesí.

Ceník

Cena knihy Pohádky ze šumavského Podlesí je 250 Kč . Cena knihy Pod hradem dobršským je 110 Kč. 40 Kč je poštovné ( balné a doběrečné) - kniha je zasílána na dobírku.

Poznámka k objednávce